Z ostatniej chwili!

Autorka Solilandii Beata Kołodziej otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora Polszczyzny, przyznawany przez Radę Języka Polskiego PAN  Zobacz!

Uwaga, w październiku 2015r. rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego! Do wyboru jeden z trzech tomów Solilandii!    ZOBACZ

Solilandia zagościła także na portalu Facebook ! Zapraszamy do polubienia!


Zobacz filmiki:

Mikołaj 2011

Mikołaj 2010

Ziarno 2010

Mikołaj 2009

Ziarno 2009

Mikołaj  2008

SKLEP INTERNEROWY JUŻ DZIAŁA! ZAPRASZAMY!

 

    

 

 

 

Wydarzenia

 

konkurs2

 • II Ogólnopolski konkurs czytelniczy "książka- przyjaciel prawdziwy" został już ogłoszony! Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału! Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I-III.   Wszystkie informacje oraz możliwość rejestracji zamieszczone są na stronie www.konkursczytelniczy.pl . Na finalistów czekają wspaniałe nagrody!  Książka konkursowa to II tom Solilandii!

To już druga edycja konkursu. W roku 2012/13 w konkursie wzięło udział ok. 300 szkół -      łącznie prawie 30 000 uczniów!  Książka konkursowa I edycji to "Pamiętnik wielickiego skrzata" autorstwa Beaty Kołodziej. Organizatorzy konkursu:  Kopalnia Soli Wieliczka, Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" oraz nowy wydawca książki konkursowej: Wydawnictwo PMDC.

 • Posłuchaj Solilandii na platformie czytamy bajki!!  

  Zapraszamy na stronę:  www.czytamybajki.pl gdzie można posłuchać I tomu Solilandii! Czyta sam autor czyli skrzat Solek!

 • Promocje książek z krainy Solilandii!!  

  Zapraszamy Do Sklepu Internetowego :   CZYTAMY BAJKI

  W sklepie można zakupić także: wszystkie książki z krainy Solilandii, kolorowanki, piękne zabawki, breloczki, długopisy itp.

 • koncert "Mikołajki 2012"  odbędzie się już po raz siódmy dnia 10 grudnia 2013 w komorze Warszawa Kopalni Soli Wieliczka!  Tym razem dzieci obejrzą spektakl "Dziewczynka z zapałkami" przygotowany przez Akademię Tańca Shock Mode! Jak zawsze odwiedzą nas goście z programu ZIARNO TVP1. Wkrótce relacja z koncertu! Tymczasem zapraszamy na filmik oraz do galerii zdjęć.

 • koncert "Mikołajki 2011"  odbył się już po raz szósty w komorze Warszawa Kopalni Soli Wieliczka!  Tym razem dzieci obejrzały spektakl "Szkoła Marzeń" przygotowany przez Akademię Tańca Shock Mode oraz grupę wokalną ESTI z Wałcza.

Na scenie pojawiły się także soliludki i autorka Solilandii Beata Kołodziej.

Goście specjalni, czyli Lidia Lasota, ks. Łukasz Piórkowski i Bernadetka z programu ZIARNO TVP1 także zagościli na scenie. Bernadetka zaśpiewała kolędę.

Na zakończenie jak zawsze pojawił się św. Mikołaj i rozdał dzieciom upominki. Było ich sporo, bo do kopalni przybyło ponad 500 osób!  Relacja z koncertu ukaże się w programie Ziarno TVP1 w dniu 7 stycznia 2012 roku! Zapraszamy!   fotorelacja w zakładce KONCERTY oraz TUTAJ    

 • koncert "Solilandia - Zaczarowana Podróż"  już za nami!  Tym razem soliludki zostały zaproszone do Nowego Sącza i zaśpiewały oraz zatańczyły po raz pierwszy w nowosądeckim parku, na scenie plenerowej w dniu 2 czerwca 2011r.

 • Spotkanie z czytelnikami w Kędzierzynie-Koźlu. W dniu 24 maja 2011 odbyło się spotkanie autorki Solilandii Beaty Kołodziej oraz ilustratora Jacka Sochy z czytelnikamiMiejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci przygotowały z tej okazji dwie scenki teatralne nawiązujące do I tomu książki oraz przepiękny album z ilustracjami zatytułowany: "Dziękujemy za Solilandię" !

   

 • Spotkanie z przedszkolakami w Trzemeśni. W dniu 16 kwietnia 2011 odbyło się spotkanie autorki Solilandii Beaty Kołodziej z przedszkolakami. Dzieci dobrze już znały Solilandię, ponieważ zaprzyjaźniły się z  soliludkami na wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Szczegółowe opisy ich zwyczajów i przygód poznały z "Pamiętnika Wielickiego skrzata", który każde dziecko otrzymało na własność. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni - to już kolejna taka inicjatywa. Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy dla dobra dzieci.

 • Koncert "Święty Mikołaj w Solilandii" już za nami! Odbył się 7 grudnia w komorze Warszawa -wielickiej kopalni soli. Przybyło około 500 dzieci, które mogły obejrzeć spektal reżyserowany przez panią Beatę Kołodziej. Piosenki z musicalu "Zaczarowana Podróż" zaśpiewały dzieci z zespołu PROMYCZKI, na scenie pojawili się także tancerze z Akademii Tańca Shock Mode. Pod ziemią gościła ekipa programu Ziarno TVP1 - dzięki temu można było obejrzeć relację w telewizji i w Internecie. ZOBACZ!

 •  Autorka SOLILANDII Beata Kołodziej, ilustrator Jacek Socha oraz wielicki Skarbnik spotkali się z dziećmi na Targach Książki w Krakowie w dniu 5.11.2010r. Były konkursy z nagrodami i bajkowe opowieści oraz podpisywanie książek o krainie Solilandii.

 • Relacja w Ziarnie TVP1 z koncertu "ASY CZYTELNICTWA 2010 wyemitowana została 24 lipca 2010. Można obejrzeć ją TUTAJ. Fotorelacja jest w zakładce KONCERTY

 • Uroczyste rozpoczęcie tygodnia czytania dzieciom - odbyło się 30 maja w Wolbromiu. Gościem fundacji była m. in. Beata Kołodziej, autorka wielu książek dla dzieci - w tym Solilandii. Wspólnie z aktorami, pisarzami, politykami i sympatykami Fundacji "ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom" odczytała "Lokomotywę". Czytelnikom opowiadała o swoich dzieciach i twórczości, a następnie, na stoisku Solilandii spotkała się osobiście z sympatykami jej książek.  Więcej o imprezie

 • Koncert ASY CZYTELNICTWA 2010  -  Relacja w Ziarnie: TUTAJ fotorelacja w zakładce KONCERTY.

 • "Otwarcie Drzwi" - Kopalnia Soli Wieliczka

  z okazji otwarcia sezonu kopalnia przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci w dniu 16.05.2010. Były spotkania ze Skarbnikiem i soliludkiem, liczne niespodzianki, konkursy, które prowadziła Beata Kołodziej, autorka Solilandii. Relacja TUTAJ.

 • Już można obejrzeć film z Koncertu MikołajoweGo! Tutaj

 • Otwarcie sklepu internetowego! -  

Już dziś wszyscy fani Solilandii mogą kupić nie tylko książki, ale także prześliczne pluszaki -Solka i Solinkę ze świecącymi soliponami, ryczące solonie oraz wiele innych zabawek. Pojawiły się w sprzedaży breloczki, długopisy zwyczajne i nadzwyczajne - słowem raj dla najmłodczych kolekcjonerów. Zapraszamy!

www.montia.pl

     Archiwum:

 • II WIELICKIE WARSZTATY TEATRALNE -

W dniach 7 i 8 grudnia 2009 odbyły się warsztaty teatralne w Kopalni Soli Wieliczka. Dzieci uczyły się tańca pod kierunkiem Mariusza Jasuwienasa, dykcji i ruchu scenicznego uczył aktor Józef Mika (znany jako Doktorek z programu Ziarno) a zachowania przed kamerą uczyła Lidia Lasota (autorka Ziarna).

WARSZTATY ZWIEŃCZYŁ V KONCERT MIKOŁAJOWY na którym dzieci mogły obejrzeć spektakl Beaty Kołodziej "Święta za pasem czyli św. Mikołaj w Solilandii".  Relację można było obejrzeć w Ziarnie w dniu 19 grudnia 2009r.

 • Na scenie XIII Targów Książki 2009r. pojawiła się autorka serii  Solilandia Beata Kołodziej. Towarzyszyły jej bajkowe postacie z Kopalni Soli Wieliczka – solne skrzaty oraz ich władca Skarbnik. Gościem specjalnym był ilustrator, pan Jacek Socha, który namalował smoka, pukawkę oraz fąfle 

 • GALERIA ZDJĘĆ Z PARADY SMOKÓW ORAZ SPEKTAKLU już na naszej stronie!

 • Spektakl "Małe skrzaty i wielkie czytanie"- zostanie wystawiony na plenerowej scenie Teatru Groteska, pod Wawelem w niedzielę 7 czerwca o godz. 18.00.

 • Soloń prosto z krainy Solilandii zawędruje podczas PARADY SMOKÓW na krakowski Rynek w dniu 6 czerca 2009r. Zapraszamy!

 • W Empiku - (Rynek Główny 5, II piętro ) w sobotę 8.12.2007. o godz.16.00 zagoszczą skrzaty wielickie wraz ze Skarbnikiem. A wszystko z tej przyczyny, że w księgarniach pojawiła się nowa książka o Solilandii, pt. "Kłopoty małego Halisa" . Autorka, Beata Kołodziej przygotowała z tej okazji liczne konkursy z nagrodami i zaprasza wszystkie dzieci w podróż do świata baśni!

 • Solilandia w Galerii Kazimierz - wraz z bajkowymi postaciami i autorką książek Beatą Kołodziej gościła w dniu 6.12.2007r. Były konkursy z nagrodami!

 • Spotkanie z Beatą Kołodziej, autorką książek o Solilandii, odbyło się 11 listopada o godz. 12.15 w Krakowie, w kawiarni Cafe Szafe na ul. Felicjanek 10.

 • Mikołajowy koncert charytatywny   odbył się 5 grudnia 2007r.  Podczas imprezy  zostały wręczone „Ordery św. Mikołaja”, którym patronuje ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Przyznawane są dzieciom, młodzieży, osobom starszym i grupom, które poprzez swoją pracę kontynuują dzieło świętego Mikołaja i wkładają w to całe swoje serce.

 • Odkrywanie Solilandii : Od  listopada 2007r. można odkrywać świat Solilandii w Kopalni Soli Wieliczka. Ruszyła nowa oferta rodzinna. Indywidualni turyści mogą już spotykać bajkowe postaci co niedzielę, soboty, a nawet w piątki. Bilety do nabycia w Kopalni Soli Wieliczka,  po wcześniejszej rezerwacji.

 •  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i  Fundacja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom"  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, zorganizowały 29 marca 2007 spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Beatą Kołodziej.                              więcej informacji

 • WARSZTATY EDUKACYJNE Z SOLILANDIĄ- Bajkowe stoisko Kopalni Soli Wieliczka odwiedziło w dniach 21 i 22 marca 2007r. ponad 1850 dzieci! Mogły usiąść na dywanie i przenieść się w krainę baśni.

 • Bajkowe postacie Solilandii spotkały się z dziećmi  na Targach Książki 2006 w Krakowie!